Zelené školy .cz

Máme radost, že i tento rok jsme mohli motivovat učitele a děti, aby vymýšleli skvělé ZELENÉ AKCE. Protože:

52 projektů

15 vítězných škol

23093 hlasujících

X nadšených dětí

Děti a jejich učitelé měli za úkol vymyslet ZELENOU AKCI, kterou by rádi na své škole zrealizovali. Z 52 přihlášených akcí bylo hlasováním vybráno 15 vítězných škol, jejichž ZELENÉ AKCE byly finančně podpořeny.

Zelene akce 2015

Proměna šedivé zdi na barevný obraz

V areálu naší školy jsou nevzhledné šedivé zdi u přístupové cesty do tělocvičny a také u družiny, proto jsme se rozhodli je nějakým způsobem oživit, neboť máme zateplenou barevnou fasádu.

zobrazit

Vesmír je báječné místo pro život

Naše galaxie mezi ostatními galaxiemi, naše Slunce mezi slunci, naše Země mezi planetami, my lidé jako jeden z živočišných druhů, já mezi ostatními lidmi, jedna moje buňka mezi ostatními.

Zahrada pro potěchu duše

Kde jinde načerpat energii, zpomalit své kroky, nachytat sluneční paprsky, získat nové informace, ochutnat plody vlastního snažení, setkat se se svými spolužáky a blízkými?

Sázíme na zdraví!

Jsou sice malého vzrůstu, ale skrývají v sobě tolik zdraví. Bylinky! Naučíme se je pěstovat, starat se o ně, zapracovat je do pestré stravy a o nabyté zkušenosti se rádi podělíme.

zobrazit

Barvy do tříd aneb blíž přírodě

Přijdou za námi děti z mateřských školek a žáci ze základní školy Letovic. Pro malé děti z MŠ si připravíme aktivity na zahradě školy a pro žáky ze ZŠ prezentace od členů našeho Ekotýmu.

Oslava Dne Země s přírodovědnými aktivitami pro děti i dospělé

Již tradičně chystáme oslavu Dne Země otevřením naší školy a školní zahrady dětem a veřejnosti v sobotní odpoledne s přírodovědným programem - tentokrát 25. 4.

Čmelín jako další EVVO prvek

Nemusíte být včelaři, a i tak můžete chovat opylovače - včely samotářky nebo čmeláky. Připravíme jim vhodné hnízdiště. Získáme tak do školní zahrady eko prvek s možností jejich pozorování a ochrany.

Nech brouka žít!

Milí hmyzáci, máme vás rádi a baví nás pozorovat, jak žijete. Avšak pokud se s vámi setkáme doma v bytě, nejsme úplně nadšeni, proto nechť žijí hmyzí domečky, které pro vás hodláme vybudovat.

Zelené akce 2014

Naše přírodní učebna

Zahrádka i hmatová stezka se stanou součástí přírodní učebny a zprostředkují žákům pohled na přírodu zblízka.

Hravě a zdravě

Starší žáci představují mladším žákům a veřejnosti venkovní učebnu formou výukových her s využitím veškeré dostupné techniky a s konečnými úpravami na přírodním arboretu.

Zahradní trpaslíci

Pro kamarády ze školky vybuduje Ekotým a spolužáci z 2. stupně jedlý záhonek na pěstování jejich oblíbených vitaminových pochoutek.

zobrazit

Bude nám líp aneb Zelený deštník pro kola

Před nevzhlednou zeď postavíme dřevěnou pergolu a necháme ji obrůst rostlinami. Bude sloužit pro uschování kol žáků, kteří na nich dojíždí do školy, ale i k přilákání nových živočichů na náš dvorek.