Zelené školy .cz

Máme radost, že i tento rok jsme mohli motivovat učitele a děti, aby vymýšleli skvělé ZELENÉ AKCE. Protože:

52 projektů

15 vítězných škol

23093 hlasujících

X nadšených dětí

Děti a jejich učitelé měli za úkol vymyslet ZELENOU AKCI, kterou by rádi na své škole zrealizovali. Z 52 přihlášených akcí bylo hlasováním vybráno 15 vítězných škol, jejichž ZELENÉ AKCE byly finančně podpořeny.

Zelene akce 2015

Přírodní učebna v zahradě Gymnázia Chotěboř

U Gymnázia Chotěboř, na Vysočině, studenti budují Přírodní zahradu s geoparkem a nyní by ji chtěli dovybavit tak, aby mohla sloužit jako přírodní učebna k výuce i k trávení volného času všech.

Zbirožáci chtějí ven

Při dlouho očekávaném zateplení naší školy se bohužel musely porazit stromy, které poskytovaly stín naší venkovní učebně. Nyní tam až do 11 hodin svítí plnou silou slunce a znemožňuje nám zde pobývat.

Nech brouka žít!

Milí hmyzáci, máme vás rádi a baví nás pozorovat, jak žijete. Avšak pokud se s vámi setkáme doma v bytě, nejsme úplně nadšeni, proto nechť žijí hmyzí domečky, které pro vás hodláme vybudovat.

Zahrada plná skřítků

Žáci morašické školy se stanou zahradními skřítky a celý akční den prožijí v areálu školní zahrady, kde na ně čeká nejen jejich adoptivní rostlina, ale i další praktické poznávání tajů zahrady.

Sázíme na zdraví!

Jsou sice malého vzrůstu, ale skrývají v sobě tolik zdraví. Bylinky! Naučíme se je pěstovat, starat se o ně, zapracovat je do pestré stravy a o nabyté zkušenosti se rádi podělíme.

Zahrada v centru města

Jsme škola v centru města. Nemáme žádný školní pozemek ani hřiště a chtěli bychom si zlepšit prostředí v nejbližším okolí naší školy. Chtěli bychom náš školní dvůr osázet zelení.

Zahrada k učení

Náš cíl je zahrada jako přírodní učebna. Chceme s dětmi pěstovat bylinky na vyvýšených záhonech, osadit si malou skalku, vytvořit si hmatovou stezku a zbudovat malé přírodní jezírko k pozorování.

zobrazit

Vesmír je báječné místo pro život

Naše galaxie mezi ostatními galaxiemi, naše Slunce mezi slunci, naše Země mezi planetami, my lidé jako jeden z živočišných druhů, já mezi ostatními lidmi, jedna moje buňka mezi ostatními.

Zelené akce 2014

Naše přírodní učebna

Zahrádka i hmatová stezka se stanou součástí přírodní učebny a zprostředkují žákům pohled na přírodu zblízka.

Hravě a zdravě

Starší žáci představují mladším žákům a veřejnosti venkovní učebnu formou výukových her s využitím veškeré dostupné techniky a s konečnými úpravami na přírodním arboretu.

Zahradní trpaslíci

Pro kamarády ze školky vybuduje Ekotým a spolužáci z 2. stupně jedlý záhonek na pěstování jejich oblíbených vitaminových pochoutek.

zobrazit

Bude nám líp aneb Zelený deštník pro kola

Před nevzhlednou zeď postavíme dřevěnou pergolu a necháme ji obrůst rostlinami. Bude sloužit pro uschování kol žáků, kteří na nich dojíždí do školy, ale i k přilákání nových živočichů na náš dvorek.