Zelené školy .cz

Máme radost, že i tento rok jsme mohli motivovat učitele a děti, aby vymýšleli skvělé ZELENÉ AKCE. Protože:

52 projektů

15 vítězných škol

23093 hlasujících

X nadšených dětí

Děti a jejich učitelé měli za úkol vymyslet ZELENOU AKCI, kterou by rádi na své škole zrealizovali. Z 52 přihlášených akcí bylo hlasováním vybráno 15 vítězných škol, jejichž ZELENÉ AKCE byly finančně podpořeny.

Zelene akce 2015

Smyslový chodník

V areálu školy je vybudovaná naučná stezka a chybí zde prvek jako je smyslový chodník, který by tu vzdělávací část doplnil o prožitkovou a relaxační zónu pro děti.

Zbirožáci chtějí ven

Při dlouho očekávaném zateplení naší školy se bohužel musely porazit stromy, které poskytovaly stín naší venkovní učebně. Nyní tam až do 11 hodin svítí plnou silou slunce a znemožňuje nám zde pobývat.

Přírodní učebna v zahradě Gymnázia Chotěboř

U Gymnázia Chotěboř, na Vysočině, studenti budují Přírodní zahradu s geoparkem a nyní by ji chtěli dovybavit tak, aby mohla sloužit jako přírodní učebna k výuce i k trávení volného času všech.

Zahrada k učení

Náš cíl je zahrada jako přírodní učebna. Chceme s dětmi pěstovat bylinky na vyvýšených záhonech, osadit si malou skalku, vytvořit si hmatovou stezku a zbudovat malé přírodní jezírko k pozorování.

zobrazit

Proměna šedivé zdi na barevný obraz

V areálu naší školy jsou nevzhledné šedivé zdi u přístupové cesty do tělocvičny a také u družiny, proto jsme se rozhodli je nějakým způsobem oživit, neboť máme zateplenou barevnou fasádu.

Nech brouka žít!

Milí hmyzáci, máme vás rádi a baví nás pozorovat, jak žijete. Avšak pokud se s vámi setkáme doma v bytě, nejsme úplně nadšeni, proto nechť žijí hmyzí domečky, které pro vás hodláme vybudovat.

Den země se skřítkem Vidoulkem

Průvodce naučnou stezkou, skřítek Vidoulek seznámí děti, rodiče, školy i školky s historií a jedinečností přírodního parku Vidoule.

Oslava Dne Země s přírodovědnými aktivitami pro děti i dospělé

Již tradičně chystáme oslavu Dne Země otevřením naší školy a školní zahrady dětem a veřejnosti v sobotní odpoledne s přírodovědným programem - tentokrát 25. 4.

Zelené akce 2014

Naše přírodní učebna

Zahrádka i hmatová stezka se stanou součástí přírodní učebny a zprostředkují žákům pohled na přírodu zblízka.

Hravě a zdravě

Starší žáci představují mladším žákům a veřejnosti venkovní učebnu formou výukových her s využitím veškeré dostupné techniky a s konečnými úpravami na přírodním arboretu.

Zahradní trpaslíci

Pro kamarády ze školky vybuduje Ekotým a spolužáci z 2. stupně jedlý záhonek na pěstování jejich oblíbených vitaminových pochoutek.

zobrazit

Bude nám líp aneb Zelený deštník pro kola

Před nevzhlednou zeď postavíme dřevěnou pergolu a necháme ji obrůst rostlinami. Bude sloužit pro uschování kol žáků, kteří na nich dojíždí do školy, ale i k přilákání nových živočichů na náš dvorek.