Zelené školy .cz

Máme radost, že i tento rok jsme mohli motivovat učitele a děti, aby vymýšleli skvělé ZELENÉ AKCE. Protože:

52 projektů

15 vítězných škol

23093 hlasujících

X nadšených dětí

Děti a jejich učitelé měli za úkol vymyslet ZELENOU AKCI, kterou by rádi na své škole zrealizovali. Z 52 přihlášených akcí bylo hlasováním vybráno 15 vítězných škol, jejichž ZELENÉ AKCE byly finančně podpořeny.

Zelene akce 2015

Sázíme na zdraví!

Jsou sice malého vzrůstu, ale skrývají v sobě tolik zdraví. Bylinky! Naučíme se je pěstovat, starat se o ně, zapracovat je do pestré stravy a o nabyté zkušenosti se rádi podělíme.

Zahrada k učení

Náš cíl je zahrada jako přírodní učebna. Chceme s dětmi pěstovat bylinky na vyvýšených záhonech, osadit si malou skalku, vytvořit si hmatovou stezku a zbudovat malé přírodní jezírko k pozorování.

Den země se skřítkem Vidoulkem

Průvodce naučnou stezkou, skřítek Vidoulek seznámí děti, rodiče, školy i školky s historií a jedinečností přírodního parku Vidoule.

Zahrada v centru města

Jsme škola v centru města. Nemáme žádný školní pozemek ani hřiště a chtěli bychom si zlepšit prostředí v nejbližším okolí naší školy. Chtěli bychom náš školní dvůr osázet zelení.

Zahrada pro potěchu duše

Kde jinde načerpat energii, zpomalit své kroky, nachytat sluneční paprsky, získat nové informace, ochutnat plody vlastního snažení, setkat se se svými spolužáky a blízkými?

zobrazit

Vesmír je báječné místo pro život

Naše galaxie mezi ostatními galaxiemi, naše Slunce mezi slunci, naše Země mezi planetami, my lidé jako jeden z živočišných druhů, já mezi ostatními lidmi, jedna moje buňka mezi ostatními.

Nech brouka žít!

Milí hmyzáci, máme vás rádi a baví nás pozorovat, jak žijete. Avšak pokud se s vámi setkáme doma v bytě, nejsme úplně nadšeni, proto nechť žijí hmyzí domečky, které pro vás hodláme vybudovat.

Oslava Dne Země s přírodovědnými aktivitami pro děti i dospělé

Již tradičně chystáme oslavu Dne Země otevřením naší školy a školní zahrady dětem a veřejnosti v sobotní odpoledne s přírodovědným programem - tentokrát 25. 4.

Zelené akce 2014

Naše přírodní učebna

Zahrádka i hmatová stezka se stanou součástí přírodní učebny a zprostředkují žákům pohled na přírodu zblízka.

Hravě a zdravě

Starší žáci představují mladším žákům a veřejnosti venkovní učebnu formou výukových her s využitím veškeré dostupné techniky a s konečnými úpravami na přírodním arboretu.

Zahradní trpaslíci

Pro kamarády ze školky vybuduje Ekotým a spolužáci z 2. stupně jedlý záhonek na pěstování jejich oblíbených vitaminových pochoutek.

zobrazit

Bude nám líp aneb Zelený deštník pro kola

Před nevzhlednou zeď postavíme dřevěnou pergolu a necháme ji obrůst rostlinami. Bude sloužit pro uschování kol žáků, kteří na nich dojíždí do školy, ale i k přilákání nových živočichů na náš dvorek.