Zelené školy .cz

Máme radost, že i tento rok jsme mohli motivovat učitele a děti, aby vymýšleli skvělé ZELENÉ AKCE. Protože:

52 projektů

15 vítězných škol

23093 hlasujících

X nadšených dětí

Děti a jejich učitelé měli za úkol vymyslet ZELENOU AKCI, kterou by rádi na své škole zrealizovali. Z 52 přihlášených akcí bylo hlasováním vybráno 15 vítězných škol, jejichž ZELENÉ AKCE byly finančně podpořeny.

Zelene akce 2015

Proměna šedivé zdi na barevný obraz

V areálu naší školy jsou nevzhledné šedivé zdi u přístupové cesty do tělocvičny a také u družiny, proto jsme se rozhodli je nějakým způsobem oživit, neboť máme zateplenou barevnou fasádu.

Přírodní učebna v zahradě Gymnázia Chotěboř

U Gymnázia Chotěboř, na Vysočině, studenti budují Přírodní zahradu s geoparkem a nyní by ji chtěli dovybavit tak, aby mohla sloužit jako přírodní učebna k výuce i k trávení volného času všech.

Den země se skřítkem Vidoulkem

Průvodce naučnou stezkou, skřítek Vidoulek seznámí děti, rodiče, školy i školky s historií a jedinečností přírodního parku Vidoule.

zobrazit

Barvy do tříd aneb blíž přírodě

Přijdou za námi děti z mateřských školek a žáci ze základní školy Letovic. Pro malé děti z MŠ si připravíme aktivity na zahradě školy a pro žáky ze ZŠ prezentace od členů našeho Ekotýmu.

Čmelín jako další EVVO prvek

Nemusíte být včelaři, a i tak můžete chovat opylovače - včely samotářky nebo čmeláky. Připravíme jim vhodné hnízdiště. Získáme tak do školní zahrady eko prvek s možností jejich pozorování a ochrany.

Zahrada pro potěchu duše

Kde jinde načerpat energii, zpomalit své kroky, nachytat sluneční paprsky, získat nové informace, ochutnat plody vlastního snažení, setkat se se svými spolužáky a blízkými?

Smyslový chodník

V areálu školy je vybudovaná naučná stezka a chybí zde prvek jako je smyslový chodník, který by tu vzdělávací část doplnil o prožitkovou a relaxační zónu pro děti.

zobrazit

Vesmír je báječné místo pro život

Naše galaxie mezi ostatními galaxiemi, naše Slunce mezi slunci, naše Země mezi planetami, my lidé jako jeden z živočišných druhů, já mezi ostatními lidmi, jedna moje buňka mezi ostatními.

Zelené akce 2014

Naše přírodní učebna

Zahrádka i hmatová stezka se stanou součástí přírodní učebny a zprostředkují žákům pohled na přírodu zblízka.

Hravě a zdravě

Starší žáci představují mladším žákům a veřejnosti venkovní učebnu formou výukových her s využitím veškeré dostupné techniky a s konečnými úpravami na přírodním arboretu.

Zahradní trpaslíci

Pro kamarády ze školky vybuduje Ekotým a spolužáci z 2. stupně jedlý záhonek na pěstování jejich oblíbených vitaminových pochoutek.

zobrazit

Bude nám líp aneb Zelený deštník pro kola

Před nevzhlednou zeď postavíme dřevěnou pergolu a necháme ji obrůst rostlinami. Bude sloužit pro uschování kol žáků, kteří na nich dojíždí do školy, ale i k přilákání nových živočichů na náš dvorek.