Zelené školy .cz

Máme radost, že i tento rok jsme mohli motivovat učitele a děti, aby vymýšleli skvělé ZELENÉ AKCE. Protože:

52 projektů

15 vítězných škol

23093 hlasujících

X nadšených dětí

Děti a jejich učitelé měli za úkol vymyslet ZELENOU AKCI, kterou by rádi na své škole zrealizovali. Z 52 přihlášených akcí bylo hlasováním vybráno 15 vítězných škol, jejichž ZELENÉ AKCE byly finančně podpořeny.

Zelene akce 2015

Barvy do tříd aneb blíž přírodě

Přijdou za námi děti z mateřských školek a žáci ze základní školy Letovic. Pro malé děti z MŠ si připravíme aktivity na zahradě školy a pro žáky ze ZŠ prezentace od členů našeho Ekotýmu.

Den země se skřítkem Vidoulkem

Průvodce naučnou stezkou, skřítek Vidoulek seznámí děti, rodiče, školy i školky s historií a jedinečností přírodního parku Vidoule.

Přírodní učebna v zahradě Gymnázia Chotěboř

U Gymnázia Chotěboř, na Vysočině, studenti budují Přírodní zahradu s geoparkem a nyní by ji chtěli dovybavit tak, aby mohla sloužit jako přírodní učebna k výuce i k trávení volného času všech.

Čmelín jako další EVVO prvek

Nemusíte být včelaři, a i tak můžete chovat opylovače - včely samotářky nebo čmeláky. Připravíme jim vhodné hnízdiště. Získáme tak do školní zahrady eko prvek s možností jejich pozorování a ochrany.

Sázíme na zdraví!

Jsou sice malého vzrůstu, ale skrývají v sobě tolik zdraví. Bylinky! Naučíme se je pěstovat, starat se o ně, zapracovat je do pestré stravy a o nabyté zkušenosti se rádi podělíme.

Zahrada plná skřítků

Žáci morašické školy se stanou zahradními skřítky a celý akční den prožijí v areálu školní zahrady, kde na ně čeká nejen jejich adoptivní rostlina, ale i další praktické poznávání tajů zahrady.

Zahrada pro potěchu duše

Kde jinde načerpat energii, zpomalit své kroky, nachytat sluneční paprsky, získat nové informace, ochutnat plody vlastního snažení, setkat se se svými spolužáky a blízkými?

zobrazit

Proměna šedivé zdi na barevný obraz

V areálu naší školy jsou nevzhledné šedivé zdi u přístupové cesty do tělocvičny a také u družiny, proto jsme se rozhodli je nějakým způsobem oživit, neboť máme zateplenou barevnou fasádu.

Zelené akce 2014

Naše přírodní učebna

Zahrádka i hmatová stezka se stanou součástí přírodní učebny a zprostředkují žákům pohled na přírodu zblízka.

Hravě a zdravě

Starší žáci představují mladším žákům a veřejnosti venkovní učebnu formou výukových her s využitím veškeré dostupné techniky a s konečnými úpravami na přírodním arboretu.

Zahradní trpaslíci

Pro kamarády ze školky vybuduje Ekotým a spolužáci z 2. stupně jedlý záhonek na pěstování jejich oblíbených vitaminových pochoutek.

zobrazit

Bude nám líp aneb Zelený deštník pro kola

Před nevzhlednou zeď postavíme dřevěnou pergolu a necháme ji obrůst rostlinami. Bude sloužit pro uschování kol žáků, kteří na nich dojíždí do školy, ale i k přilákání nových živočichů na náš dvorek.